محصولات جدید

شادفا » تکنولوژی » همه چیز درباره خودروی بی نظیر وزیبای برلیانس h220

همه چیز درباره خودروی بی نظیر وزیبای برلیانس h220

تکنولوژی | ۲۶ تیر۱۳۹۷ | ۱۵۵ بازدید | نظرات

image همه چیز درباره خودروی بی نظیر وزیبای برلیانس h220

اگر به دنبال یک خودرو با قیمت زیر ۵۰ تومن هستید که زیبایی و کلاس هم داشته باشد برلیانس h220  یک خودروی مناسب است. این خودرو کی از محصولات چینی حاضر در بازار خودروی ایران به شمار می‌رود که در ردیف محصولات اقتصادی و نسبتا ارزان قیمت قرار می‌گیرد.

مشخصات فنی برلیانس h220 :خودروی برلیانس h220 در قالب دو مدل متفاوت در بازار خودروی ایران حضور دارد که مبتنی بر جعبه دنده دستی ۵ سرعته و جعبه دنده ۶ سرعته AMT هستند. در واقع این دو مدل از خودروی برلیانس هیچ تفاوت دیگری در بخش فنی با یکدیگر ندارند و عمده تفاوت‌ آنها با هم به برخی امکانات و قابلیت‌هایی که از وجودشان بهره می‌برند محدود شده است. تفاوت‌هایی که در ادامه‌ی متن پیش رو به آنها اشاره خواهیم کرد.خودروی برلیانس h220 در زیر کاپوت خود به یک موتور مدل BM15L مجهز است. موتوری DOHC خطی با بهره‌مندی از ۴ سیلندر و ۱۶ سوپاپ که از گنجایشی برابر با ۱۴۹۸ سی‌سی برخوردار است. موتور به کار رفته در این خودرو قادر است حداکثر توانی معادل ۱۰۳ اسب بخار با احتساب ۵۸۰۰ دور در دقیقه ایجاد کند و حداکثر گشتاوری برابر با ۱۳۸ نیوتن‌متر با احتساب ۳۸۰۰ دور در دقیقه را از خود به نمایش بگذارد.این موتور در واقع همان موتور به کار رفته در دیگر محصول برلیانس یعنی خودروی برلیانس h320 است. به عبارت بهتر شما با پرداخت رقمی نزدیک به ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان کمتر از قیمت خودروی مذکور، قادر به بهره گرفتن از قدرت موتور خودروی برلیانس h320 در خودروی برلیانس h220 هستید. مضاف بر آن که مدل h220 خودروی برلیانس از وزن کمتری نسبت به خودروی برلیانس h320 برخوردار است. بنابراین موتور این خودرو عملکرد بهتری را نسبت به مدل h320 از خود به نمایش می‌گذارد.

البته در مجموع باید این خودرو را یک خودروی متوسط شهری لقب داد. محصولی که در سربالایی‌های تند و تیز گاه نفسش اندکی به شماره می‌افتد و در بحث برخورداری از شتاب مناسب نیز حرف چندانی برای گفتن ندارد.

شتاب این خودرو در مدل دستی آن حول و حوش رقم ۱۳ ثانیه برآورد می‌شود و در مدل خودکار نیز به حدود رقم ۱۳.۷ ثانیه می‌رسد. البته شتاب رسمی خودروی برلیانس h220 رقمی در حدود ۱۴.۵ ثانیه عنوان شده است که به طور کل باید روی همین رقم حساب کرد.علاوه بر شتاب نه چندان چشم‌گیر، نوع هندلینگ نه چندان پر انعطاف این خودرو نیز موجب می‌شود که نتوان روی آن به عنوان یک خودروی چالاک و اسپورت حساب باز کرد. به بیان دقیق‌تر در این خودرو امکان مانور دادن از طریق فرمان‌ دادن‌های تند و سریع راننده، آن‌چنان که باید امکان پذیر نیست و در پشت فرمان این خودرو تنها می‌توان به رانندگی محتاطانه و محافظه کارانه بسنده کرد. این موضوع در مدل خودکار این خودرو نمود بیشتری می‌یابد. چرا که فرایند تعویض دنده در این مدل از خودروی برلیانس h220 معمولا آن‌چنان که باید به موقع، روان و کارامد صورت نمی‌گیرد. در واقع تاخیرهای موجود در این امر به گونه‌ای است که شما باید مدتی را با این خودرو سر و کله بزنید تا زیر و بم فرایند تعویض دنده‌ در آن به طور کامل دستتان بیاید.با این حال سیستم تعلیق در خودروی برلیانس h220 از حالتی نرم برخوردار است. همچنین متوسط میزان مصرف سوخت در این خودرو نیز در حالت مناسبی قرار دارد و کم و بیش مطلوب به نظر می‌رسد. به گونه‌ای که میزان مصرف سوخت این خودرو در حالت چرخه ترکیبی حول و حوش رقم ۶.۵ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت قرار دارد. در واقع مواردی نظیر الکتریکی بودن فرمان نیز در کاهش متوسط میزان مصرف سوخت این خودرو تاثیر گذار بوده است.

در صورت تمایل می‌توانید سایر مشخصات مهم خودروی برلیانس h220 را در جدول زیر مشاهده کنید.

مشخصات فنی خودروی برلیانس h220
طول خودرو ۴۱۷۰ میلی متر
عرض خودرو ۱۷۰۳ میلی متر (با آینه‌های خوابیده)
ارتفاع خودرو ۱۴۸۲ میلی متر
فاصله میان دو محور خودرو ۲۵۷۰ میلی متر
وزن خالص خودرو ۱۱۸۴ کیلوگرم
نوع موتور خودرو L15BM
تعداد سیلندر ۴ سیلندر
تعداد سوپاپ ۱۶ سوپاپ
قطر سیلندر ۷۵ در ۸۴.۸
گنجایش موتور خودرو ۱۴۹۸ سی سی
حداکثر توان موتور ۱۰۳ اسب بخار با احتساب ۵۸۰۰ دور در دقیقه
حداکثر گشتاور موتور ۱۳۸ نیوتن متر با احتساب ۳۸۰۰ دور در دقیقه
نوع جعبه دنده دستی ۵ سرعته و ۶ سرعته AMT
نوع فرمان خودرو الکتریکی
نوع سیستم تعلیق جلو مک فرسون
نوع سیستم تعلیق عقب نیمه مستقل
نوع سیستم ترمز جلو دیسکی خنک شونده
نوع سیستم ترمز عقب کاسه‌ای
میزان مصرف سوخت در حالت چرخه ترکیبی ۶.۵ لیتر به ازای پیمودن هر ۱۰۰ کیلومتر مسافت
استاندارد آلایندگی EOBD + Euro 5
گنجایش مخزن سوخت ۴۲ لیتر
مشخصات و ابعاد رینگ خودرو ۱۵ اینچ فولادی (در نسخه خودکار ۱۵ اینچ آلومینیومی)
مشخصات چرخ خودرو ۱۸۵/۶۰R۱۵

نمای کابین برلیانس h220

امکانات و قابلیت‌ های خودروی برلیانس h220
همان گونه که به آن اشاره شد، دو مدل دستی و اتوماتیک این خودرو علاوه بر متفاوت بودن نوع جعبه دنده‌هایشان در برخورداری از برخی امکانات و قابلیت‌های دیگر نیز با یکدیگر تفاوت دارند. به طور کل می‌توان گفت که مدل اتوماتیک خودروی برلیانس h220 از وجود امکانات و قابلیت‌های بیشتری نسبت به مدل دستی آن بهره می‌برد.

به عنوان مثال مواردی نظیر سان‌روف برقی، سنسور پارک دنده عقب و چراغ مه شکن جلو تنها در مدل اتوماتیک آن یافت می‌شود و در مدل دستی این خودرو شاهد وجود چنین امکاناتی نیستیم. در این میان عدم وجود سنسور پارک دنده عقب در مدل دستی این خودرو را شاید بتوان نوعی کاستی برای این محصول به شمار آورد. چرا که نوع طراحی بدنه‌ی این خودرو به گونه‌ای است که راننده دید چندان واضح و همه جانبه‌ای از فضای پشت سر خودرو ندارد. به همین دلیل وجود قابلیت‌های جانبی و کمکی می‌توانست جبرانی برای این کاستی قلمداد شود.با این حال باید به این نکته اشاره کرد که سایر امکانات و قابلیت‌های به کار رفته در خودروی برلیانس h220 میان هر دو مدل این خودرو مشترک است. برای آگاهی از این امکانات و قابلیت‌ها می‌توانید لیست آنها را به صورت فهرست‌وار از نظر بگذرانید.

معرفی برلیانس h220

وجود کیسه هوای ایمنی برای راننده و سرنشین صندلی جلو
مجهز به دو سیتسم کمکی EBD و ABS برای حفظ هر چه بیشتر پایداری خودرو
برخورداری از سیستم تهویه مطبوع
بهره‌مندی صندلی راننده و سرنشین جلو از قابلیت تنظیم در چهار جهت مختلف
وجود شیشه بالابرهای برقی در شیشه‌های جلو و عقب خودرو
وجود قفل مرکزی به همراه کنترل از راه دور
مجهز به سیستم صوتی مبتنی بر رادیو، ورودی یو اس بی و دو بلندگو (در نسخه‌ی اتوماتیک این خودرو شاهد وجود قابلیت پخش سی‌دی برای سیستم صوتی و دو بلندگوی اضافه برای آن هستیم)
امکان تنظیم الکترونیکی آینه‌های جانبی
برخورداری از قابلیت تنظیم ارتفاع نور چراغ‌های جلو
وجود میله فرمان جمع شونده
برخورداری صندلی‌های عقب خودرو از سیستم تاشو
امکان باز شدن خودکار درهای خودرو هنگام وقوع تصادف
بهره‌مندی از قابلیت قفل شدن اتوماتیک درهای خودرو هنگام رسیدن به سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت
برخورداری از سیستم ضد سرقت ایموبیلایزر
مجهز به قابلیت هشدار هنگام بسته نبودن کمربند ایمنی
وجود صندلی عقب با قابلیت پشتیبانی از قابلیت ایزوفیکس
مجهز به سیستم الکترومغناطیسی در صندوق عقب
وجود قفل شیشه و محافظ کودک
بهره‌مندی از کامپیوتر اطلاعات سفر
در این میان بد نیست به این نکته هم اشاره شود که خودروی برلیانس h220 نیز همانند بسیاری از خودروهای چینی حاضر در بازار خودروی ایران موفق به دریافت ۵ ستاره از موسسه ایمنی چینی سی ان سی ای پی شده است. به این ترتیب می‌توان ادعا کرد که این خودرو لااقل نسبت به خودروهای ساخت داخل که معمولا توسط هیچ موسسه ایمنی شناخته شده‌ای مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند، عملکرد بهتری را در زمینه‌ی حفظ ایمنی سرنشینان خود به نمایش می‌گذارد.

همچنین باید این نکته را هم گوشزد کرد که اگرچه وجود دو کیسه هوای ایمنی جزو آپشن‌های اصلی این خودرو در بازارهای خارجی به شمار می‌رود، اما برخی مدل‌های مونتاژ شده از این خودرو در ایران از وجود کیسه‌های هوای ایمنی بی‌بهره هستند.

خصوصیات برلیانس h220

مشخصات ظاهری خودروی برلیانس h220
در حالت کلی می‌توان گفت که خودروی برلیانس h220 از لحاظ سر و شکل ظاهری گیرایی چندانی ندارد. موضوعی که البته با توجه به قیمت این خودرو چندان عجیب یا دور از انتظار جلوه نمی‌کند.

در نمای جلوی این خودرو تناسب چندانی را میان اجزای مختلف آن شاهد نیستیم. به عنوان مثال فاصله‌ی موجود میان چراغ‌های جلو با بخش جلو پنجره چندان جالب از کار در نیامده است. در مجموع می‌توان ایراد اصلی نمای جلوی این خودرو را، به غیر از خطوط نه چندان جالب و بی سلیقه‌‌ای که محدوده‌ی کاپوت را تعیین کرده‌اند، در نوع طراحی بخش جلو پنجره‌ مشاهده کرد. بخشی که می‌توانست به جای حالت هلالی و نه چندان جذاب فعلی از حالت کشیده‌تر و جدی‌تری برخوردار باشد و نقش یک پل اتصال را میان دو چراغ جلوی این خودرو ایفا کند.

نظیر همین نقص را می‌توان در نمای عقب این خودرو نیز مشاهده کرد. نقصی که این بار خود را در طراحی نامناسب چراغ‌های عقب این محصول نمایان ساخته است. گذشته از آن جزییات اندکی در نمای عقب برلیانس h220 لحاظ شده است که البته با توجه به قیمت این خودرو نمی‌توان ایراد چندانی به آن گرفت.

با این حال در نمای کنار خودروی برلیانس h220 اوضاع اندکی بهتر به نظر می‌رسد. هر چند که در این نما هم می‌توان مانند سایر نماهای این خودرو استفاده‌ی ناچیز طراحان از خطوط حجم دهنده را به صورت واضح مشاهده کرد. موضوعی که موجب شده است طراحی سر و شکل ظاهری خودروی برلیانس h220 بسیاره ساده و کم جزییات جلوه کند.

در نمای داخلی این خودرو نیز با توجه به بضاعت و حد و حدود این خودرو ایراد برجسته‌ای مشاهده نمی‌شود. شاید بتوان مهمترین ایراد موجود در فضای کابین را در جنس نه چندان مرغوب به کار رفته برای ساخت اجزای مختلف کابین مشاهده کرد. در واقع از صندلی‌های خودرو گرفته تا داشبورد آن، همه چیز در فضای داخلی برلیانس h220 از ارزان قیمت‌ترین و بی‌کیفیت‌ترین مواد موجود ساخته شده است. موضوعی که البته در اکثر خودروهای ارزان قیمت چینی و ایرانی قابل مشاهده است.

نمای داخل برلیانس h220
قیمت خودروی برلیانس h220
خودروی برلیانس h220 هم‌اکنون چه در قالب نسخه‌ی اتوماتیک و چه در قالب نسخه‌ی دستی یکی از خودروهای زیر ۵۰ میلیون تومانی حاضر در بازار ایران به شمار می‌رود. نسخه‌ی دنده‌ای این خودرو، با توجه به آلومینیومی بودن یا نبودن رینگ آن، در حال حاضر با متوسط قیمتی مابین ۴۳.۵ میلیون تومان تا ۴۶ میلیون تومان معامله می‌شود.

این در حالی است که نسخه‌ی اتوماتیک این خودرو از قیمت بیشتری برخوردار بوده و با متوسط قیمتی در حدود ۴۹.۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. در واقع دو نسخه‌ی دستی و اتوماتیک خودروی برلیانس h220 شما را میان یک دو راهی شک برانگیز قرار می‌دهند. چرا که با خرید نسخه‌ی اتوماتیک این خودرو می‌توانید از امکانات اضافه‌ای نظیر سان‌روف و سنسور پارک عقب بهره‌مند شوید. با این حال رانندگی با نسخه‌ی دستی این خودرو، که از قیمت کمتری هم نسبت به نسخه‌ی اتوماتیک برخوردار است، رضایت بیشتری را با خود به همراه دارد. امری که در هنگام اعمالی نظیر تعویض دنده به خوبی احساس می‌شود.

به هر حال علاقه‌مندان به این مدل از خودروی برلیانس می‌توانند با بررسی اولویت‌های اصلی خود، از میان دو نسخه‌ی دستی و اتوماتیک این خودرو یکی را انتخاب کنند. در پایان اگر مایل به مشاهده‌ی عینی‌تری از خودروی برلیانس h220 هستید، می‌توانید ویدیوی زیر را از نظر بگذرانید.


محصولات جدید

مطالب پرطرفدار

امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

محصولات جدید
محصولات جدید

نظرات