محصولات جدید

شادفا » پزشکی » تا هفته چندم میتوان امیدوار بود قلب جنین تشکیل شود

تا هفته چندم میتوان امیدوار بود قلب جنین تشکیل شود

پزشکی | ۳ خرداد۱۳۹۷ | ۱۴۸۳ بازدید | نظرات

image تا هفته چندم میتوان امیدوار بود قلب جنین تشکیل شود

مهم ترین دغدغه ی مادران در هفته های اول بارداری تشکیل قلب جنین و شنیده شدن صدای آن می باشد . تشکیل قلب جنین از هفته پنج صورت میگیرد اما در بعضی از مادران ممکن است حتی تا هفته یازدهم تشکیل شدن قلب جنین طول بکشد. پس مادران نباید با شنیدن اینکه فقط ساک بارداری تشکیل شده نگران شوند چرا که در مواردی تشکیل قلب ممکن است تا هفته یازدم طول بکشد. سمع قلب جنین یکی از راه های نشان دادن وجود بارداری است و عدم وجود ضربان قلب نشان عدم وجود بارداری و یا جنین مرده است. ضربان قلب جنین از هفته ۵ -۶ بارداری قابل سمع است.

علل مختلفی ممکن است باعث عدم رشد جنین شوند که مهمترین آنها اختلالات ژنتیکی است؛ به این صورت که سیستم باروری با تشخیص اینکه جنین ایجاد شده دچار اختلالات بسیار شدید ژنتیکی است و وجود آن با حیات منافات دارد، از ادامه رشد جنین جلوگیری می کند. البته دارو یا اشعه هم همچنین مشکلاتی را می توانند به وجود آورند که به زمان مواجهه با این عوامل بستگی دارد.در مورد مرگ جنین عومامل زیادی وجود دارد :
۱- ضعیف بودن رحم زن در نگهداری جنین
۲- خوردن بعضی از خوراکی ها که باعث سقط  جنین میشه. به طور مثال خوارکی هایی که با طبع افراد رابطه داره( گرم یا سرد بودن مزاج )
۳- بالا و پایین رفتن از پله و چیزهایی از این قبیل . . .
۴- نزدیکی در اوایل حاملگی

در مورد گزینه ۱ داروهای گیاهی وجود دارد که باعث تقویت رح شده و جنین را بهتر نگهداری میکند.

در مورد گزینه ۲ بایستی از خوردن خوراکی های با طبع گرم جداً خوداری نماید.به طور مثال ( موز ، کیوی ، پسته  و . . . )


محصولات جدید

مطالب پرطرفدار

امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

محصولات جدید
محصولات جدید

نظرات