محصولات جدید

شادفا » پزشکی » اسم ۴ پماد قوی و بسیار موثر در درمان اگزما

اسم ۴ پماد قوی و بسیار موثر در درمان اگزما

پزشکی | ۵ مهر۱۳۹۷ | ۴۷ بازدید | نظرات

image اسم ۴ پماد قوی و بسیار موثر در درمان اگزما

در این پست شما را با بهترین پمادهای درمان اگزما آشنا میکنیم :

۱. پماد کلوبتازول : از داروهایی است که به منظور درمان التهاب و خارش پوست ناشی از نیش حشرات، آفتاب سوختگی، درماتیت، درماتوز التهابی، پسوریازیس و به عنوان پماد درمان اگزما و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دارو بیشتر در شرایطی که بیمار به سایر داروهای کورتیکواستروئید پاسخ نمی‌دهد تجویز می‌شود. این پماد معمولا برای مدت زمان کوتاهی تجویز می‌شود. به طور معمول به منظور رفع التهابات پوستی دو بار در روز (یک بار صبح و یک بار شب) دارو را بر روی موضع مورد نظر استعمال می‌کنند. توجه داشته باشید که مصرف این پماد در کودکان کمتر از ۱۲ سال توصیه نمی‌شود.

عوارض: پوکی استخوان، آکنه، آلرژی پوستی، نازک شدت پوست، سوزش پوست، قرمزی و خشکی پوست، سرگیجه، رشد موهای زائد، بی‌حسی در انگشتان، توقف رشد در کودکان، عفونت و کچلی موضعی از عوارض این داروست.

_______________________________________________

۲. پماد هیدروکورتیزون : پماد هیدروکورتیزون (Hydrocortisone) از داروهایی است که به عنوان مرطوب‌کننده و ضدالتهاب برای درمان برخی از مشکلات پوستی مثل اگزما، درماتیت، جوش، نیش حشرات و خارش اندام تناسلی خارجی در زنان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این داروها برای درمان عفونت‌های پوستی نظیر پای ورزشکاران نیز به کار می‌رود. به طور معمول پماد هیدروکورتیزون را می‌توانید یک تا دوبار در روز مصرف نمایید. توجه داشته باشید که کودکان ممکن است به این دارو حساسیت بیشتری داشته باشند.

عوارض: سوزش، قرمزی، خشکی، ایجاد جوش، رشد غیر معمول مو، برآمدگی مو یا التهاب فولیکول، نازک شدن پوست، تغییر رنگ پوست و علائم کشیدگی پوست از عوارض این داروست.

__________________________________________

۳. پماد بتامتازون : پماد بتامتازون (Betamethasone) از داروهایی است که با سرکوب‌کردن سیستم ایمنی می‌تواند برای درمان برخی مشکلات پوستی مثل اگزما مورد استفاده قرار گیرد. توجه داشته باشید که پماد بتامتازون یک درمان برای بیماری نیست، اما برای تسکین علائم کمک خواهد کرد. به طور معمول بزرگسالان یک تا سه مرتبه در روز و کودکان نیز یک مرتبه در روز از این پماد استفاده می‌کنند.

عوارض: واکنش‌های پوستی مثل سوزش، قرمزی و خارش، بی‌حسی، تحریک‌شدن پوست، تاول، آتروفی (تحلیل رفتن) پوست، رشد موی زائد و آکنه (در صورت مصرف نامتعادل و طولانی مدت) از عوارض این داروست.

__________________________________

۴. پماد دکسپانتنول : پماد دکسپانتنول (Dexpanthenol) از داروهایی است که به منظور تسکین خارش و کمک به ترمیم بافت آسیب‌دیده در بیماری‌های پوستی مثل اگزما و درماتیت تجویز می‌شود. از این پماد همچنین برای درمان زخم‌های‌سطحی، جای گزیدگی و نیش حشرات و همچنین درمان سوختگی یا قرمزی پای نوزادان ناشی از ادرار استفاده می‌شود. به طور معمول این پماد برحسب نیاز به صورت یک الی دو بار در روز استفاده می‌شود.

عوارض: لکه‌های قرمزرنگ، درماتیت و احساس سوزش و خارش پوست برخی از عوارض مصرف این داروست.


محصولات جدید

مطالب پرطرفدار

امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

محصولات جدید
محصولات جدید

نظرات