محصولات جدید

شادفا » پزشکی » اسم قرصهای درمان کم خونی و فقر آهن در داروخانه ها

اسم قرصهای درمان کم خونی و فقر آهن در داروخانه ها

پزشکی | ۴ مهر۱۳۹۷ | ۴۱ بازدید | نظرات

image اسم قرصهای درمان کم خونی و فقر آهن در داروخانه ها

در این پست از شادفا برای شما لیستی از داروهای کم خونی و فقر آهن را قرار داده ایم که انشالله مفید واقع شود. قرص های کم خونی حتما باید با تجویز و نظر پزشک مصرف شوند و به دلیل اینکه کم خونی در افراد مختلف متفاوت است.

۱–قرص کم خونی اسید فولیک : این دارو به تولید گلبول های خون کمک می کند. اسید فولیک برای رشد سلول ها و متابولیسم بدن حیاتی بوده و بدن را در مقابل بیماری های قلبی، نقص های مادرزادی، پوکی استخوان و سرطان های مشخصی حفظ می کند. به طور معمول بدن افراد بزرگسال روزانه به ۴۰۰ میلی گرم اسید فولیک نیاز دارد. توصیه می شود به منظور درمان کم خونی اسید فولیک به همراه ویتامین B12 مصرف گردد، این دو مکمل به علاوه درمان کم خونی ناشی از آنها برای بهبود سلامت اعصاب نیز مفید می باشند. علاوه بر مصرف این ماده به صورت قرص مواد غذایی طبیعی هم وجود دارند که شامل اسید فولیک می باشند. این مواد شامل جگر، عدس، سبوس برنج، مخمر آبجو، آرد سویا، نخود چشم سیاه، لوبیای مرمری، لوبیا قرمز، بادام زمینی، اسفناج، برگ شلغم، گندم، کدو تنبل (کدو حلوایی) و مارچوبه می باشد.

عوارض: عوارض مصرف قرص اسید فولیک شامل تهوع، نفخ شکم و بی خوابی می باشد. درصورتیکه قصد دارید این دارو را به عنوان قرص آهن مصرف کنید، بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

______________________________________

قرص آهن فروس سولفات برای کم خونی : فروس سولفات (Ferrous Sulfate) از انواع قرص کم خونی است که فقط در پیشگیری و درمان کم خونی ناشی از فقر آهن کاربرد دارد. توجه داشته باشید که مصرف فروس سولفات به همراه لبنیات مانع جذب آهن می شود و درمان کم خونی را دچار اختلال می کند. لازم به ذکر است که مصرف فروس سولفات همزمان با داروی تتراسایکلین میزان جذب تتراسایکلین را کاهش می دهد. قرص فروس سولفات یا سولفات آهن را باید با معده خالی ، یک ساعت قبل یا دو ساعت پس از غذا بخورید. به طور کلی توصیه می شود مکمل های آهن را با خوراکی های حاوی ویتامین C مثل آب پرتقال یا قرص های ویتامین C مصرف کنید تا میزان جذب آن افزایش یابد.

عوارض: از عوارض این دارو می توان به اسهال، تهوع، درد معده، سوزش معده، یبوست و استفراغ اشاره کرد.

__________________________________

قرص آهن فیفول برای کم خونی : از فرآورده­ های خون ساز می باشد که شامل سولفات آهن و مقداری فولیک اسید است. اگرچه از این دارو به منظور درمان کم خونی استفاده می شود اما باید توجه داشته باشید که زنان باردار خصوصا در سه ماه اول بارداری نمی توانند از قرص فیفول استفاده کنند؛ بهترین خوراکی ها و مواد غذایی برای کم خونی شدید چرا که در دوران بارداری میزان آهن و اسید فولیک بدن افزایش پیدا می کند که با مصرف این دارو باعث بروز مسمویت و حساسیت دارویی می شود.

عوارض: از عوارض این دارو به عنوان قرص کم خونی می توان به اختلالات گوارشی، یبوست، تهوع و اسهال اشاره کرد. درصورتی که قصد مصرف این دارو را دارید بهتر است درباره آن اطلاعات بیشتری داشته باشید. لینک زیر به معرفی این قرص و نکاتی که طی مصرف آن باید بدانید اختصاص دارد.

__________________________________

ایزن پلاس  : جذب بسیار خوب
حداقل عوارض گوارشی
قابل استفاده در کم خونی فقر آهن، فقر فولیک اسید و فقر ویتامین B12

__________________________________

نکته های اساسی: مصرف همزمان املاح آهن با تخم مرغ، شیر، چای، قهوه، نان سبوس دار و غلات، جذب آهن را به شدت کاهش می دهد. مصرف مکمل های آهن دار همراه غذا ممکن است جذب آهن را تا یک سوم کاهش دهد لذا مصرف آهن در فواصل بین غذاها (۲ ساعت بعد از غذا) همراه با آب و آبمیوه (نه شیر یا شربت معده) توصیه می شود.


محصولات جدید

مطالب پرطرفدار

امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷

محصولات جدید
محصولات جدید

نظرات